Tomasz Lazar - Fotografika
Wykładowcy

Tomasz Lazar

#REPORTAŻ #PORTRET #SZTUKA
Jak zamknąć płynności świata w kadrze obrazu? Czy wyszliśmy już z platońskiej jaskini czy nadal widzimy tylko cienie? Czy dynamika może być stabilna? Projekt długofalowy a krótkoterminowy, oto jest pytanie.

Biografia

Urodził się w Szczecinie. Niezależny fotograf, artysta oraz wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie i Fotografiki.

 

Laureat nagród m.in.: World Press Photo, Picture of the Year International, CHIPP, Sony World Photography Award, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz Lumix Festival for Young Journalism.

 

Jego prace publikowane były w wielu prestiżowych tytułach, takich jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker, Washington Post czy New York Magazine. Na zlecenie The New York Magazine, The Cut Magazine oraz CR Fashion Book wykonywał materiały z Tygodni Mody z Paryża, Mediolanu oraz Londynu. Fotografował pokazy takich marek jak Prada, Armani, Donna Karan, Yves Saint Laurent, Burberry. W 2016 roku był zaproszony przez markę Channel jako tzw. Photographer of the House, do wykonania materiału z ich indywidualnego pokazu w Filharmonii w Hamburgu.

 

Interesują go przede wszystkim długoterminowe projekty, skupiające się na tematyce społeczeństwa i ludzkiego umysłu. Obecnie mieszka w Warszawie.

 

Tomek miał ostatnio miał okazję poznać i współpracować z Timem Burtonem na planie serialu: „Wednesday”: https://www.netflix.com/tudum/articles/wednesday-photos-behind-the-scenes

Inspiracje

Trent Parke 
Philip Lorca di Corcia
Pari Dukovic
Anders Petersen
Christopher Anderson
Jack Davidson
Ernst Haas

Galeria Tomasz Lazar

Video

Prowadzone kursy

Kurs fotografii
KURS #SZKOŁA ONLINE
Szkoła Fotografii Online Semestr_01
Zajęcia Online
1 termin | 132 godz.
1799 zł 1600 zł
Kurs fotografii online
KURS #SZKOŁA ONLINE
Szkoła Fotografii Online Semestr 02
Online
1 termin | 160 godz.
1260 zł
Kurs fotografii portretowej
KURS #FOTO
Kurs moda&portret w_studio
Studio
1 termin | 16 godz.
1450 zł 1360 zł