Najlepsza szkoła fotografii online - Roczna szkoła fotografii - Fotografika
O uczelni

Fotografika Poznaj nas!

Jesteśmy połączeniem pomiędzy młodymi poszukującymi drogi autorami a doświadczonymi artystami, którzy tworzą świat sztuki już dziś i chcą dzielić się swoją wiedzą. Opiekujemy się procesem twórczym, motywujemy do działania i konsultujemy Wasze prace, aby wesprzeć Wasz rozwój i rozwinąć potencjały.

Misja i Cele

Udostępniamy wiedzę środowiska profesjonalistów większej publiczności. Chcemy, aby świadomość uczniów mogła się stopniowo poszerzać poprzez obcowanie z wykładowcami, którzy aktualnie pracują na rynku. Proces dojrzewania twórczego jest delikatny, dlatego stworzyliśmy inkubator, w którym uczniowie znaleźli przestrzeń, w której mogą odkrywać swoją wrażliwość i uczyć się komunikować swoje emocje i przemyślenia za pomocą języka obrazów.

Wykładowcy

Nasi wykładowcy to artyści ciekawi świata i otwarci na nowe doświadczenia, którzy potrafią swą pasję dać swym podopiecznym. Z przyjemnością dzielą się wiedzą i mają lekkość w komunikacji. Wszyscy mają wykształcenie kierunkowe, które dało im mocne podstawy teoretyczne i dzięki któremu zbudowali swoje autorskie i oryginalne portfolio — zobaczcie sami! Aktualnie są to aktywnie pracujący twórcy realizujący zlecenia dla polskich i zagranicznych marek, takich jak: Vogue Polska, ELLE France, ELLE China, ELLE Polska, ELLE Decoration, PANI, Wysokie Obcasy Extra, Viva, Glamour, IKEA, Medicine, Reserved, Bytom, Vistula, Gino Rossi, & Other Stories, Victoria's Secret, Playboy, Gosia Baczyńska, Cztery Kąty, Dom&Wnętrze, Label Magazine, LeBRAND, Libelle Magazine, Zofia Wyganowska, K Mag, Avon i wiele innych. Wszyscy są bardzo różni i kochają fotografię.

Praktyka

Fotografika stawia na praktykę. Wszystkie pomysły są świetne i warto je realizować, nie mniej różnią się poziomami przemyślenia, dopracowania i realizacji. Uczymy jak tworzyć cykle fotograficzne na wysokim poziomie komunikatywności, o bogatej treści i dopracowane w formie. Rozwijamy myślenie i wrażliwość, gdyż to z nich powstają dzieła sztuki.

Technika

Sprzęt jest jedynie środkiem do celu, jakim jest obraz. W pracy z techniką najważniejszy jest sposób myślenia i umiejętność wykorzystania tego, czym dysponujemy. Na zajęciach pokazujemy różne systemy myślenia o technice, aby poszerzać Wasze możliwości tak, aby technika już nigdy Was nie ograniczała. Nasze studia są wyposażone w sprzęt topowych marek, dzięki temu zobaczycie gdzie przebiega granica jakości i jak można do niej dążyć.
FOTOGRAF / WYKŁADOWCA
Martyna Rudnicka
FOTOGRAF / WYKŁADOWCA
Wiktor Franko
FOTOGRAF / WYKŁADOWCA
Sebastian Siębor
FOTOGRAF / WYKŁADOWCA
Kasia Bielska
FOTOGRAF / WYKŁADOWCA
Bartosz Mateńsko
FOTOGRAF / WYKŁADOWCA
Ala Wesołowska
FOTOGRAF / WYKŁADOWCA
Ada Gruszka

Fotografia jest sztuką, która łączy!

Jako artyści jesteśmy sobie bliscy, chcemy tworzyć i osiągnąć symboliczną nieśmiertelność zawartą w dziele. Nasze projekty stają się lepsze, gdy otwieramy się na drugiego człowieka i zaczynamy z nim współpracować - dzięki temu my również stajemy się lepsi. Strumienie świadomości przedstawicieli różnych dziedzin łączą się w jednym miejscu i czasie - tak powstaje obraz idealny.

Wartości, którymi się kierujemy:

  1. Wrażliwość
  2. Wolność myślenia
  3. Komunikacja
  4. Świadomość
  5. Bycie uważnym
  6. Sprawdzona wiedza
  7. Miłość

Warszawa:
Suwak 4

Kraków:
Ślusarska 9

Poznań:
Unii Lubelskiej 3

Bydgoszcz:
Tadeusza Kościuszki 27b