Szkoła Fotografii Online Semestr 02 - 01.03 - 30.06 - Fotografika
Kursy
 • Semestr 02
 • Online
 • 1 termin
 • Grupy 8 osobowe
 • 1590 zł
KURS

Szkoła Fotografii Online Semestr 02

Jesteś w trakcie 1 semestru i wiesz, że fotografia to ścieżka do rozumienia siebie i sposób na uważną obserwację świata. Bazując na wiedzy zdobytej w pierwszym semestrze, osadzimy Cię mocniej w XXI wieku i nowoczesności. Skupimy się na aktualnych trendach w różnych gatunkach fotografii, modach, inspiracjach oraz współczesnych sposobach myślenia o sztuce i obrazie. Pojawi się również podstawowa wiedza z dziedziny obrazu ruchomego — pokażemy techniki ożywiania fotografii. Zajęcia rozpoczną się 1 listopada 2024 roku. Kończąc pełny — roczny — proces nauki, otrzymasz dyplom ukończenia roku i zyskasz pełną wiedzę, którą dla Ciebie przygotowaliśmy.

 

Struktura zajęć

Po ukończeniu pierwszego semestru na średniozaawansowanym lub zaawansowanym poziomie, jesteś w połowie drogi, czas na profesjonalną wiedzę z wyższej półki. Większość zagadnień poruszanych na pierwszym semestrze wymaga rozwinięcia i pogłębienia oraz więcej czasu na praktyczne ćwiczenia, które pozwolą Ci tę wiedzę ugruntować i odważnie z niej korzystać. 2 semestr to mocny nacisk na wsparcie i budowę Twojego poczucia świadomości i pewności siebie. Kontynuacja nauki pozwoli Ci zyskać dodatkowe 6 miesięcy dostępu do platformy, pogłębisz wiedzę z dziedziny praw autorskich, wejdziemy na wyższy poziom kursu postprodukcji, zaczniesz sprawnie poruszać się ze swoim portfolio w social media. Zyskasz więcej czasu na przyswojenie materiałów z pierwszego semestru i wyeliminowanie błędów technicznych jeśli jakieś jeszcze się pojawiają. Twoje produkcje zbliżą się do jakości fotografów profesjonalnych i rozpoczniesz proces wyboru najlepszych 30 zdjęć to swojego portfolio na wyższym poziomie.

 

Drugi semestr zawiera:

 • 4 miesiące zajęć
 • dostęp do platformy i materiałów przez 10 miesięcy zajęć
 • kolejne 5h zajęć w studio fotograficznym w Poznaniu
 • 160 godz. materiałów video
 • 36 obszernych wykładów
 • wiedza prawnicza dotycząca umów
 • 8 wywiady z profesjonalistami
 • wiedza dotycząca promocji w social mediach
 • zaawansowany kurs postprodukcji
 • 12 spotkań YouTube Live
 • 4 zadania
 • 4 konsultacje
 • omówimy i przedstawimy sylwetki 60 fotografów
 • bezpośredni kontakt z wykładowcami
 • 16 artykułów o fotografach
 • materiały dydaktyczne
 • 32 artykuły o gatunkach fotografii
 • dyplom ukończenia roku

 

Pierwszy semestr miał na celu gruntowne zbudowanie podstawowej wiedzy i wyeliminowanie błędów fotograficznych dotyczących ekspozycji oraz kompozycji, 2 semestr to już profesjonalna praca z kolorem, obszerny i systematyczny cykl zaawansowanych filmów dotyczących technik świecenia, pracy z modelami, możliwość pracy w różnych estetykach fotograficznych i więcej swobody dla Ciebie na realizację swoich autorskich projektów. Wiesz już, że punktem wyjścia do piękniejszej fotografii jest świadomości, sukcesywna praca i praca nad rozwojem wrażliwego postrzegania światła. Teraz czas na kreatywne korzystanie z warunków oświetleniowych bez względu na jego źródło. Myśl kompleksowo, spójnie i realizuj się.

 

Drugi semestr jest również podzielony na 4 bloki tematyczne:

Pierwszy blok to techniki pracy ze światłem,

Drugi blok to pogłębienie wiedzy o portrecie i modzie,

Trzeci blok to praktyczne ćwiczenia z postprodukcji,

a Czwarty blok to kompleksowość rynku,

 

Dalej będziemy pogłębiać Twoją wiedzę dotyczącą reportażu, portretu, mody, dokumentu, fotografii reklamowej i martwej natury, wzbogacimy jednak kurs o zagadnienia dotyczące fotografii: ślubnej, food-owej, samochodowej, pejzażowej i nocnej. Zdobędziesz praktyczne wskazówki i wsparcie. Drugi semestr to jeszcze więcej materiałów praktycznych podnoszących Twoje możliwości radzenia sobie na planie w każdych warunkach oświetleniowych.

 

Podczas kolejnych miesięcy nauki zaczniesz bardziej świadomie realizować kolejne wyzwania – zadania fotograficzne, a Twoja świadomość dotycząca przygotowań do sesji i uważne myślenie o detalach w obrazie pozwoli Ci wejść w nową jakość fotografii. W drugim semestrze zadania pozwolą Ci na budowę konsekwentnego i spójnego portfolio dzięki, któremu Twoje zdjęcia mocniej wybiją się z tłumie, wzrośnie Twoja świadomość w wyborze zdjęć a praca z kolorem zbliży się do profesjonalnego poziomu. W kolejnych konsultacjach nabierzesz płynności w opowiadaniu o swoich projektach. Zaczniesz również płynnie pracować serią zdjęć.

 

Kluczem do autorskiego stylu jest wypracowanie swojej unikatowej plastyki, która wyróżni Twój styl. Część materiałów poświęcimy testom różnych aparatów, obiektywów i filtrów, abyś mógł aktywnie pracować nad wypracowaniem swojej autorskiej plastyki, tak aby zdjęcia nabrały unikalności. W drugim semestrze powoli odejdziemy od surowej fotografii z matrycy, a zastąpisz to płynnym plastycznym obrazem o ciekawej kompozycji.

 

Kolejny cykl wykładów i wywiadów z fotografami i specjalistami otworzy Cię na nowe sposoby myślenia o obrazie i swojej fotografii. Zyskasz praktyczną widzę z dziedziny promocji i marketingu Twojej marki, wzrośnie również Twoja samodzielność i odważniej zaczniesz realizować swoje projekty, różnica jakościowa zacznie być bardziej odczuwalna, co da Ci jeszcze więcej satysfakcji i przełoży się na dojrzalsze kierowanie swoim rozwoje.

 

Za pośrednictwem YouTube Live opowiemy Ci o kolejnych 4 zadaniach do realizacji, które będziesz konsultować z wykładowcami 4 razy w ciągu semestru. Tematy dowolne pozwolą Ci wybrać swoją ścieżkę i pracować pod kątem swojej wrażliwości i budowania portfolio, które skonsultujesz z wykładowcą, którego cenisz najbardziej.

 

Wykłady będą kontynuacją i pogłębieniem wiedzy praktycznej, technicznej i teoretycznej. Dostaniesz kolejne 35 artykułów przedstawiających sylwetki i prace ciekawych fotografów. Pamiętaj, że już dziś możesz zapoznać się z 32 artykułami, które są już dostępne na naszej stronie w dziale “Newsy i Artykuły”. Wszyscy uczestnicy dostaną certyfikaty ukończenia 2 semestru oraz dyplomy ukończenia roku, potwierdzający zdobytą wiedzę i przygotowujący do zawodu. Zapraszamy! Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 1 semestru.

Galeria

Video Sprawdź nasz Youtube!

Video Sprawdź nasz Youtube!

Masz pytania?


Administratorem Twoich danych będzie Cool Pics Sebastian Siębor, a będziemy je przetwarzać w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o Twoich prawach znajdziesz w Polityce Prywatności.