Szkoła Fotografii Online Semestr 01 - 01.09 - 23.12 - Fotografika
Kursy
 • Semestr 01
 • Zajęcia Online
 • 1 termin
 • Grupy 60 osobowych
 • 1500 zł
KURS

Szkoła Fotografii Online Semestr_01_rocznik22/22

Przed rozpoczęciem 01 semestru poprosimy Cię o wysłanie nam na maila od 8 do 10 Twoich ulubionych zdjęć – dzięki temu będziemy mogli zobaczyć jak myślisz o fotografii, co lubisz i na jakim etapie jesteś. Następnie podzielimy Was na grupy ze względu na poziom doświadczenia, tak aby każdy mógł poczuć się komfortowo. Wszystkie grupy otrzymają dopasowany do poziomu program. Pierwszy semestr rozpocznie się 10 maja 2022 i potrwa 4 miesiące do 10 września 2022.

 

Struktura zajęć

Zajęcia będą odbywać się w 4 blokach tematycznych, a każdy z bloków potrwa 1 miesiąc.

 

Pierwszy blok będzie wprowadzeniem do fotografii,

Drugi blok poświęcimy fotografii portretowej i modowej,

Trzeci blok dotyczyć będzie fotografii dokumentalnej i reporterskiej,

a Czwarty blok wprowadzi Was do fotografii reklamowej.

 

W pierwszym semestrze dostaniecie od nas 8 zadań do realizacji. Cztery z nich będą prostymi ćwiczeniami i rozwiną Waszą technikę. Pozostałe 4 będą miały już formę projektów i będą wymagać od Was więcej pracy i skupienia. We wszystkich zadaniach będziemy Was wspierać wiedzą zarówno praktyczną, jak i teoretyczną. Wszystkie zadania będziemy przekazywać Wam za pośrednictwem YouTube Live — ten kanał pozwoli nam na sprawną komunikację, opowiemy Wam na czym polegają poszczególne zadania, porozmawiamy o inspiracjach i odpowiemy na Wasze pytania.

 

Wszyscy 4 razy w ciągu semestru będą konsultować swoje prace z wykładowcami. Każdy z Was dostanie swój prywatny katalog na Google Drive, do którego będzie mógł wrzucić swoje prace wraz z tekstem lub nagraniem video, w którym opisze swoje zdjęcia. Zachęcamy Was abyście opowiedzieli: co jako autorzy mieliście na myśli tworząc swoje prace, co Wam się udało, co się nie udało, co chcielibyście poprawić, jaki jest cel projektu, dlaczego zależy Wam na tych zdjęciach itp. Będziemy oglądać Wasze prace, rozmawiać o nich i również w formie video opowiadać co w nich zobaczyliśmy — konsultować je za pomocą połączeń video. Podczas całego roku zajęć będziecie mieć okazję skonsultować swoje prace ze wszystkimi wykładowcami Fotografiki.

 

Pierwszy semestr zawiera:

 • 4 miesiące zajęć
 • 5h darmowych indywidualnych zajęć w studio pod okiem wykładowcy
 • wsparcie asystenta przy sesja fotograficznych w studio
 • 132 godz. materiałów video
 • dostęp 24h do platformy z materiałami wideo
 • 36 obszernych wykładów
 • 8 wywiady z profesjonalistami
 • kurs postprodukcji zdjęć
 • 12 spotkań YouTube Live
 • 8 zadań
 • 4 konsultacje
 • omówimy i przedstawimy sylwetki 60 fotografów
 • bezpośredni kontakt z wykładowcami
 • 18 artykułów o fotografach
 • materiały dydaktyczne
 • 32 artykuły o gatunkach fotografii
 • certyfikat ukończenia 1 semestru

 

Wszystkie materiały udostępniane są 4-5 dni w tygodniu, w dni robocze, na naszej platformie, do której dostęp dostają tylko uczniowie. Wszystkie zajęcia układają się w przejrzystą i spójną wiedzę, aby z niej skorzystać, będziesz potrzebował od 30 min do 1,5H dziennie, aby być na bieżąco. Wszystkie materiały są dostępne przez całe 4 miesiące zajęć, więc studenci sami mogą dopasować tryb nauki do swoich pozostałych obowiązków. Po 4 miesiącach, sumiennej pracy i zaangażowaniu zajęcia poszerzają świadomość i wiedzę zarówno o fotografii, jak i świecie — to ma bezpośredni wpływ na jakość fotografii, jaką robimy.

 

Wykłady będą dotyczyły zarówno części praktycznej, jak i teoretycznej. Dodatkowo udostępnimy Wam 35 artykułów przedstawiających sylwetki i prace ciekawych fotografów, których będziecie mogli w ciągu pierwszego semestru poznać. Kolejne 32 artykuły są już dostępne na naszej stronie w dziale “Newsy i Artykuły” – zachęcamy Was abyście już dziś rozpoczęli z nami naukę, na razie teoretyczną — to da Wam mocne podstawy do rozpoczęcia zajęć.Zapoznajcie się również z wybranymi pracami naszych uczniów w dziale Galeria. Koniecznie przejdź na nasz kanał Youtube i zobacz udostępnione materiały, dowiesz się więcej jak wyglądają nasze zajęcia – linki do materiałów video znajdują się poniżej. Sporo informacji z życia szkoły zobaczysz na naszym Instagramie – znajdziesz tam mi. zdjęcia naszych uczniów z poprzedniego rocznika 20/21, oraz rocznika 21/22. Aktualnie trwa nabór do 4 rocznika!

 

Zajęcia są prowadzone online, 10 marca uczniowie dostają dostęp do platformy, na której codziennie Fotografika udostępnia nowe materiały. Dostęp do platformy trwa 8 miesięcy dla uczniów kontynuujących naukę na 2 semestrze. Do materiałów można wracać w dowolnych godzinach i o dowolnej porze (dostęp 24h/dobę, 7 dni w tygodniu) w zależności od indywidualnego podejścia danego ucznia – warto być na bieżąco – Fotografika udostępnia materiały zgodnie z zaplanowaną chronologią. Dzięki platformie i nauce online, każdy bez względu na to czym zajmuje się w życiu ma szansę na dobrą edukację. Raz w tygodniu, w środę, odbywa się LIVE o 19:00, który trwa ok 2h, Jeśli ktoś nie może na nim być to następnego dnia można go również obejrzeć na platformie – tam są również wrzucane wszystkie LIVEy. Konsultacje są 4 z wykładowcami są co miesiąc I są umawiane z każdym indywidualnie.

 

Wszyscy uczniowie mają możliwość raz w ciągu semestru wejść na 5h do studio i zrealizować swoją sesję fotograficzną pod okiem wykładowców, którzy wprowadzają uczniów w zagadnienia oświetlenia studyjnego i pomagają w oswojeniu się zarówno ze sprzętem jak i w pracy z modelowaniem i ustawianiem świateł – to bardzo cenne doświadczenie. Do studia uczniowie mają szansę zapisać się na platformie Fotografiki po rozpoczęciu zajęć 10 marca.

 

Na koniec 1 semestru otrzymacie od nas zadanie dla chętnych, które będziecie mogli realizować podczas dwu-miesięcznych wakacji i skonsultować na początku 2 semestru. Wszyscy uczestnicy dostają certyfikat ukończenia 1 semestru.

 

Zapraszamy! Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj, „gdyż kto pierwszy ten lepszy”. Zapisz się już dziś! W razie pytań prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego lub telefon. Koniecznie zobacz video, w którym Sebastian opowiada o szkole; umieściliśmy je poniżej. Jeśli interesuje Cię system ratalny prosimy o email z zapytaniem.

Galeria

Video Sprawdź więcej na Youtube!

Video Sprawdź więcej na Youtube!

  Masz pytania?


  Administratorem Twoich danych będzie Cool Pics Sebastian Siębor, a będziemy je przetwarzać w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji o Twoich prawach znajdziesz w Polityce Prywatności.